Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
Hodnotenie

Hodnotenie tímov BAHBL 2012/2013 pred poslednými dvomi zápasmi základnej časti

10. miesto - HBK Titans Malacky - mladý tím sa pred jarnou časťou diétne posilnil. Vystužil sa staršími hráčmi, avšak len minimálne. Prvý zápas jarnej časti však ukázal, že potenciál s touto obmenou tam je. Potom však Titáni schytali výprasky od majstra a vicemajstra. Nakoniec prišla domáca prehra s ambicióznou Baltskou, ale výkon už bol lepší. Je to veľká škola skúseností pre Titánov a mnokrát sa hľadajú resp. ešte len oťukávajú, o čom svedčia aj výsledky. Poslednej priečke sa už isto nevyhnú, ale na posledný zápas sľubujú Zelenáčom doma peklo. Otázka je, či aj nastane. Reálna šanca bude v prípade dobre obsadeného brankárskeho postu a kompletnej zostavy.

9. miesto - HBC Hurricanes - pozostatok neslávneho Rats predvádzal na začiatku sezóny veľmi sľubné výkony. Najmä dvojzáprah Mrva - Biznár a v bráne spoľahlivý Gajan tento tím ťahali na priečky zabezpečujúce playoff. Tento tím sa s tým minulým určite nedá porovnávať v celkovom prejave. Výhra nad Tigrami sa určite na začiatok nečakala. Hurikáni dokázali aj dvakrát vyhrať nad Malackami aj keď o výsledku v oboch prípadoch rozhodli až v posledných tretinách. Bod s Greenhornmi ich staval pred odvetou s týmto tímom do ťažkej situácie, hurikáni museli vyhrať, čo sa absolutne nevydarilo a schytali riadny nášup, ktorý ich s veľkou pravdepodobnosťou vyradil z hry o nadstavbu. Mrzieť ich môže aj domáca prehra 3-5 s Baltskou. Hurikáni držia aj nepopulárny rekord najvyššieho debaklu sezóny 1-27. Tým však nechceme v žiadnom prípade hurikánov odsudzovať, treba priznať, že túto sezónu dokázali hrať dobrý hokejbal. V posledných dvoch zápasoch ich čakajú najprv Olymp doma, kde je možná teória bodov, lebo ako je známe Račania chodia na zápasy vonku značne oslabení. V poslednom kole ich čaká Savka a tu sa už nedá ani prinajmenšom špekulovať, po tomto zápase sa zrejme ani hurikáni nevyhnú méte 200 inkasovaných gólov za sezónu. 9. priečka je už pre nich asi definitívou.

8. miesto - HBC Greenhorns - katastrofálnu jeseň nahradila výborná jar. Zelenáči na jeseň schytali zopár nepekných nádelov a ich situácia už bolo kritická, dokonca sa nedostavili raz ani na domáci zápas! Nad vodou ich držala len výhra nad Baltskou v pomere 6-4, prišla však aj rovnaká prehra s týmto tímom. Tím po jeseni nazbieral len 5 bodov a okrem spomínanej výhry nad Baltskou zaznamenal len ešte výhru nad Malačanmi. Prehral aj ružinvoské derby s Tigrami 1-7, čo určite bolelo. Na jar však hneď  v úvode prišla nečakaná remíza s majstrom 5-5 a hneď sa to odzrkadlilo na zlepšenom výkone so Sláviou. Bolo teda viac ako zrejmé, že rozhodne ružinovský duel s Hurikánmi. Po prvom zápase keď sa zápas skončil 8-8 to tentokrát bolo spanilá jazda Zelenáčov v poslednej tretine a vysoká výhra 14-1. Zelení sa týmto zrejme definitívne posunuli do playoff. V predposlednom kole ich čaká derby s Tigrami, ktorým majú čo oplácať a následne uzavrú dlhodobú súťaž s Malackami. V hre sú teda reálne pre Greenhornov aj 4 body, ktoré ich neposunú v tabuľke vyššie, ale z 8. miesta by už spadnúť nemali. V playoff ich čaká s obrovskou pravdepodobnosťou Savka, ktorá im zrejme ukončí sezónu, ale Greenhorni majú dobrú šancu sa na playoff navnadiť výhrami. Greenhorni nakoniec zrejme teda cieľ v podobe playoff splnili, čo je pre nich podstatné, či už pridajú niečo naviac je len v ich rukách.

7. miesto - Olymp Rača - obhájca trofeje zaostáva túto sezónu za očakávaniami. Aspoň teda, čo sa zatiaľ týka základnej časti. Už hneď prvý domáci zápas s LA3 ukázal, že zrejme niečo nie je v poriadku. Nasledujúce kolo sa Olymp pre zmenu vôbec nedostavil na zápas s Tigrami a podobné situácie sa zopakovali. Tím si pripísal kontumáciu aj na jar so Sláviou a prípadná ďalšia kontumácia by už mohla byť konečná. Račania majú veľké problémy so zostavou (viď. odklad zápasu so Savkou a dohrávanie duelu s Hancopom). Po kontumácii s Tigrami na jeseň prišla utrápená výhra 3-1 nad Greenhornami. Avšak paradoxne znamenala akúsi vzpruhu pre Olymp, keď dokázal o dva týždne doma zdolať Sláviu. Už sa zdalo, že Račania chytajú opäť majstrovskú formu, ale po 4 výhrach v rade prišla nečakaná prehra s Baltskou. O týždeň to bola opäť prehra a síce so Savkou, ale doma a to 3-9. Prehry pokračovali a tretia v rade prišla opäť s LA3 rovnako ako na jeseň a Račania teda majú s Lamačom túto sezónu zlú bilanciu dvoch prehier. Olymp ale zbrane nezložil a na konci jesennej časti si pripísal dôležité výhry najprv nad Tigrami a následne v dohrávke 1.kola získal veľmi cenný skalp v Lamači proti lídrovi TJ SAV, jednalo sa o zatiaľ jedinú stratu bodov pre SAV v tejto sezóne! Majstrovský bolebruch však opäť prišiel na úvod jari. Račania si nečakane podelili body s trápiacimi sa Greenhornami. Potom prišla vysoká výhra nad Malackami, ale odvtedy akoby si dali Račania opäť pauzu.  Nevedno, kde sa podel výsledok domáceho zápasu s Hancopom. Tieto tímy akokeby sa repríze minuloročného finále vyhýbali. Na jeseň sa duel vôbec neuskutočnil a teraz pre zmenu vôbec nevieme, či sa opäť vôbec odohral. Rača má teda v kolonke odohraných zápasov 14, to znamená, že 8 bodov v hre. Čiže, teoreticky stále ešte tretia priečka, ale s tou nepočítame, rátame však s bojom o 5. miesto. Veľa bude záležať ako majster zvládne zápas s Baltskou. Nech to dopadne akokoľvek, je zrejmé, že majster bude chcieť titul opäť obhájiť. Motyka strieľa na konci a v playoff to platí dvojnásobne. Počítame, že sa Olymp v zápasoch playoff, tak ako tomu býva vždy, výrazne posilní o hráčov LG Doprastav. Mená ako Kanich, Vavro, Strapák či Kalis netreba príliš predstavovať. Pozor si treba tiež dať na trojicu Polakovič, Lednár, Kudláč, ktorej to tento rok bodovo sype. Olymp disponuje aj ďalšími dobrými hráčmi, problémom je len brankársky post, ktorý musí byť kvalitne obsadený na playoff, ak chce Rača pomýšlať na obhajobu titulu.

6. miesto - Tigri Ružinov - na začiatku sezóny sa tím pasoval s nie príliš lichotivou formou. V úvodnom zápase s Hurikánmi Tigri stratili všetky fúzy a porúčali sa. V ďalšom zápase oranžoví držali so Savkou dlho krok, ale nakoniec z toho bola prehra 2-5. Ďalší víkend prišla výhra za kontumáciu a prvej poriadnej bodovej pažbe sa Tigri tešili s Malackami, aj keď ich výkon nebol príliš presvedčivý. Nepresvedčivé výkony pokračovali a potvrdili sa po prehre vo Vrakuni s Hancopom, keď oranžoví schytali sedmičku.  Ďalší víkend však prišla najtesnejšia výhra nad Baltskou, keď otáčali vývoj stretnutia v poslednej tretine a Tigrom opäť narástli fúzy a forma. Sériu víťazstiev si predĺžili výhrami nad Lamačom a v derby nad Zelenáčmi po veľmi presvedčivých výkonoch. Potom prišla následne prehra so Sláviou v zápase veľmi podobnom ako proti Savke. Nasledujúce kolo sa podarila oranžovým vendetta Hurikánom a Tigri pomaličky v tabuľke začali stúpať. Pred zimnou prestávkou ich však pribrzdili dve prehry so SAV a Olympom. Na jar prišla povinná, ikeď nie príliš jednoduchá výhra nad Malackami. Nasledujúce kolá čakali na Tigrov zápasy s Vrakuňskými tímami. Najprv so služobne starším Hancopom, v ktorom sa nakoniec po gólových suchotách radovali z výhry 2-1 Hancopáci. Dôležitý súboj v boji o 5. miesto s Baltskou priniesol zase naopak gólovú nádielku, ale opäť prehru oranžových v pomere 7-9, čo znamená, že v prípade rovnosti bodov s týmto tímom sú na tom lepšie práve Vrakuňskí hokejbalisti o jeden gólik. Tigrov, ale zase môže hriať fakt, že majú s Olympom lepšie skóre vo vzájomných zápasoch. Pred Veľkonočnou pauzou našťastie pre Tigrov prišla domáca výhra s LA3 a tím tak potvrdil, že túto sezónu mu to s LA3 ide. V posledných dvoch zápasoch čakajú na Tigrov, ale ťažké prekážky. Najprv sa popasujú v derby s Greenhornmi a následne v poslednom zápase ich čaká doma silná Slávia. Je zrejmé, že Tigri sa teda budú pasovať o 5. priečku po ZČ. Uvidíme ako to celé nakoniec dopadne, ale s určitosťou vieme, že túto sezónu by chceli Tigri nakuknúť do semifinále. Veľa bude záležať ako oranžovým zachytajú gólmani a či nestárnúci Novák svoju výbornú formu potiahne aj do playoff. Tím sa bude opierať aj o výkony Póši a Pastuchi, treba si však dať pozor aj na ostatných hráčov oranžových, ktorí majú svoje kvality.

5. miesto - ŠK Hancop Baltská - keď hovoríme o tomto tíme v tejto sezóne, môžeme hovoriť len v superlatívoch. Baltská síce pôsobí v BAHBL len druhým rokom, ale predviedla veľký výkonostný progres oproti minulej sezóne. Tím zdobí tvrdá, bojovná hra so zabezpečenou obranou na čele s Rehákom. Prvé tri zápasy však moc nenasvedčovali, žeby sa Baltská mohla stať hrozbou pre takmer každý tím. Na štvrtýkrát to už Baltskej vyšlo po tesnej výhre nad Hurikánmi. Ďalšie kolo prišla vysoká prehra so Savkou, ktorá sa ale dala čakať. Ešte stále to nevyzeralo na nejaké poriadne výsledky. Nepridala tomu ani tesná prehra s Tigrami 3-4. Zdalo sa, že Baltská bude bojovať tvrdo o playoff, ale to, žeby bojovali o 5. miesto tomu sa moc nechcelo veriť, ikeď všetky zápasy zo strany Baltskej neboli zle odohrané. Prišla však domáca výhra s Malackami a odvtedy sa začali diať veci. V bratskom derby by zrejme málokto vsadil na výhru služobne mladších, avšak opak bol pravdou. Na ďalší týždeň prišiel opäť šok v podobe víťazstva nad majstrom. Po týchto výsledkoch si začala Baltská vybudovávať rešpekt. Čakala sa teda aj výhra v ďalšom kole, prišla ale v takticky vedenom súboji a chudobnom na góle prehra 0-3 s LA3. Baltská sa však oklepala a v dôležitom súboji porazila 6-4 Greenhornov a oplatila im tak rovnakú prehru z 2.kola. Do pauzy prišla ešte porážka 3-7 so Sláviou, ktorá sa ale vzhľadom na formu Slávie dala čakať. V úvodnom zápase jari argentínske dogy rozstrieľali Hurikánov o 12 gólov, ale prehra o 12 gólov prišla na ďalšiu sobotu so Savkou, ktorá nebola prekvapením, ikeď Baltská dokázala prvú tretinu držať krok. V 15.kole hokejbalisti z Vrakune dokázali pretlačiť Tigrov vo veľmi dôležitom zápase v boji o 5. miesto. Pred prestávkou tím bral ešte povinné body s Malackami. Teraz čaká Baltskú druhé bratské derby a následne posledný zápas s Olympom. Dočkáme sa opäť plného bodového zárezu tak ako tomu bolo aj na jeseň? Tieto zápasy sú pre Vrakuňských viac ako významné. Dokážu si udržať 5. priečku po ZČ? Odpovede na tieto otázky spoznáme čoskoro. Baltská túto sezónu dokázala zohrať okrem zápasov s lídrom TJ SAV všetko veľmu slušné zápasy. Odmenou za ich výkony bude playoff. Baltská bude určite vo 1/4 finále nepríjemným súperom a môže len milo prekvapiť.

4. miesto - ŠK Hancop MO&DE - vicemajster začal sezónu výborne - tromi výhrami. V 4. kole prišla prvá prehra, keď  Hancopáci podľahli v Lamači silnej Savke. Chuť si však napravil hneď o týždeň, keď rozdrvili doma Tigrov. Potom to boli pre Hancop voľnejšie dva víkendy, keď najprv vyhrali nad Malackami a o týždeň sa zápas s Olympom zrušil. O týždeň bolo na programe bratské derby a asi každý by vsadil na výhru vicemajstra. Stal sa však opak a tešila sa Baltská. Zrejme menší kŕč z prehry sa preniesol na hokejky Hancopu aj o týždeň, keď prehral v dôležitom súboji o tretie miesto s LA3. V 10.kole boli súperom Hancopu domáci Zelenáči. Hancop tentokrát dokázal vyhrať 5-1. O týždeň však schytal facku po prehre 1-7 so Sláviou. Hancopáci ale predsa len mohli odpočívať trošku kľudnejšie. Náladu si vylepšili debaklom nad Hurikánmi. Po prestávke čakal na Hancop kaliber v podobe Savky. Savka mierne oslabená dokázala však potvrdiť aj teraz svoje kvality a radovala sa z výhry 5-2, aj keď to bolo veľmi vyrovnané stretnutie. Ďalšiu sobotu nečakalo Hancop nič jednuduché. V Ružinove sa na nich chystali Tigri. V súbojoch týchto dvoch tímov moc gólov nepadá a bolo tomu tak aj teraz, Hancopáci náskok z prvej tretiny udržali až do konca stretnutia a radovali sa napokon z výhry 2-1. Nasledujúcu sobotu to bola povinná jazda pre Hancop, keď si pripísal veľmi vysoké víťazstvo nad Malackami. Posledný zápas pred pauzou mali Hancopáci zohrať s Olympom. Mala sa teda konať repríza finále, ale opäť sme sa jej asi nedočkali. Hancopu tak patrí po 16. kole 4. priečka, ale má dva zápasy s majstrom k dobru. Hodnotiť teda Hancopáci môžu základnú časť v celku slušne, ale určite to mohlo byť aj lepšie. Strata bodov v derby ich môže nakoniec mzieť, pretože na tretie LA3 strácajú červení 2 body. Posledné dve kolá budú ešte pre Hancop veľmi dôležité. Najprv ich čaká derby bratské a v poslednom kole sa zrejme v tomto dueli s LA3 rozhodne o tom, kto z tejto dvojice skončí po ZČ na 3. mieste. Hancopáci teda brúsia zbrane a tešia sa na tieto zápasy. Cieľom Hancopu bude s istotou minimálne semifinále, avšak určite by chceli zopakovať aj minuloročnú finálovú účasť. Opierať sa zrejme budú o výkony hokejbalovej legendy Zemeša, ktorého bodová štastika je úctihodná ( za 9 zápasov 44 bodov ). Bodové prídely sa dajú očakávať aj od Bilku a Melknera. Hancop je veľmi skúsený tím a potiahnuť ho môže hocikto. Tímový výkon a dobrý gólman budú však v bojoch playoff najdôležitejšie.

3. miesto - Lamač 3 - nadvláda lamačských klubov je túto sezónu viac ako viditeľná v základnej časti. Všetky tri kluby okupujú prvé tri pozície! Bronzovú priečku zatiaľ drží LA3. Trojkári mali vskutku výborný úvod, pripísali si tri výhry v rade. Prvá prehra prišla až v 4.kole v malom lamačskom derby so Sláviou v pomere 2-3. Ďalšiu sobotu však trojkári úplne rozniesli na domácej pôde Hurikánov. Schyľovalo sa k veľkému lamačskému derby , ktoré bolo na programe ďalšie kolo. Pred výbornou diváckou kulisou sa nakoniec, ako tomu už pomaly býva zvykom v tomto kvalitnom derby zrodila jednoznačná výhra TJ SAV. Lamačania sa z tejto prehry neoklepali a zakopli aj ďalšiu sobotu prekvapivo jednoznačne s Tigrami doma. Herný kŕč sa preukázal aj s Malackami, keď z toho nakoniec bolo výhra trojkárov, ale po utrápenom výkone. Od tohto kola to ale boli spanilé výkony LA3. Postupne si poradili v dôležitom zápase o 3. miesto s Hancopom, následne s Baltskou, Račou a Greenhornmi. Odveta malého derby so Sláviou na úvod jari sa odložila. V 14.kole si LA3 pripísala po prestrelke výhru nad Hurikánmi. 15. kolo a opäť na programe veľké lamačské derby. A opäť jednoznačná výhra TJ SAV. A opäť to na LA3 zanechalo stopy v ďalšom kole s Tigrami, keď v Ružinove podľahli 7-11. Čo nám z tohoto vyplýva? Lamač 3 musí zlepšiť bilanciu s Tigrama a taktiež bilanciu vo veľkom derby. Pretože s týmito tímami LA3 túto sezónu nezískalo ani len bod. Najbližšie čaká Lamač 3 zápas s Malackami a v poslednom kole narazia zrejme v priamom súboji o 3. miesto na Hancop. Na programe má LA3 ešte aj dohrávku so Sláviou. Cieľ Lamaču 3 je teda jasný, udržať si 3. prečku po ZČ. Môžeme už ale teraz povedať, že LA3 prežíva veľký vzostup oproti minulej sezóne, keď v minulom ročníku len s námahou sa prebojovali do playoff. Lamač 3 je túto sezónu nebezpečný takmer pre každý tím. Istotne medaila po sezóne by bola peknou odmenou za ich výkony. Spoľahnúť sa trojkári môžu na výborných gólmanoch a hlavne na kanoniera Strnáda, ktorý okupuje 2. miesto produktivity BAHBL. Obranný pilier Hora bude taktiež stavebným kameňom úspechu a taktiež pozo si treba dať na Horínka. V rukáve však majú Lamačania aj iné tromfy. Počítať sa dá v playoff aj so službami reprezentanta Danka, či ďalšieho ostrostrelca Rika Throna a to sú už veľmi výrazné posily. Nebezpečnestvo vzbudzuje však aj extraligista Čapka a v zálohe sú aj ďalší extraligisti. Z týchto mien je vidieť, že LA3 vzbudzuje rešpekt, ale mená nerobia vždy úspechy. Všetko sa rozhodne na placi.    

2. miesto - Slávia Právnik - na úvod ročníka čakal na Sláviu nováčik z Malaciek a Právnici si so súperom hravo poradili. Druhý zápas, to už bola iná káva a po jednogólovej prehre s Hancopom sa Slávisti porúčali. 3. kolo znamenalo výhru Lamačanov s Baltskou. Výhru si tento tím pripísal aj v malom derby nad LA3 a bolo evidetné, že tento tím oproti minulej sezóne bude veľkou hrozbou. Právnici pokračovali s dobrou hrou a potvrdili to aj s Greenhornmi. V 6.kole ich však čakal v Rači vyzbrojený Olymp a Slávisti mali po tomto zápase hlavy v smútku. Ďalšie kolo však dokázali nad Hurikánmi, ikeď po slabšom výkone vyhrať. V 7.kole na Právnikov čakal však veľký súper a to TJ SAV. Slávisti podali veľmi dobrý výkon, ale nakoniec zápas prehrali. Z prehry sa rýchlo oklepali a v ďalšom zápase dokázali uspieť nad Tigrami po skvelej poslednej tretine. Nasledujúcu sobotu pre Slávistov nebol súper z Malaciek opäť problémom. Prekvapivo problémom nebol ani Hancop  v ďalšom kole, keď po vzornom výkone uštedrili Právnici debakel Hancopu. Slávia pokračovala vo výborných výkonoch, odniesla si to aj Baltská. Po jesennej časti bolo každému isté, že Slávisti majú túto sezónu formu. Na úvod jari sa však malé derby s LA3 odložilo. Slávistov však neskorší úvod jarnej časti neuškodil a poradil si v 14. kole s Greenhormi, aj keď to bola dráma. Pomerne ľahko k bodom sa dostali Právnici daľší víkend, keď Olymp nepricestoval do Lamaču. Pred malou pauzou ešte Slávia rozstrieľala Hurikánov. Slávisti teda okúsili trpkosť prehry túto sezónu len zatiaľ trikrát a právom im patrí druhá priečka. Skvelé čísla majú Právnici aj v kolonke vsietených a obdržaných gólov. Druhá priečka po ZČ by už Právnikom nemala utiecť. Slávia má pred sebou ešte tri zápasy, všetko náročné. Najprv sa najbližšie stretne so Savkou o ktorej kvalitách nemusíme príliš vravieť. Ďalej to budú nevyspytateľný Tigri a na pláne je aj dohrávka s LA3. Tieto zápasy sú pre Právnikov môžno nie dôležité čo sa týka posunov v tabuľke, ale sú dôležité pre psychiku na playoff. Slávia prežíva vynikajúcu sezónu zatiaľ a uvidíme, či si formu prenesie aj do playoff. Hra Slávia je atraktívna s množstvom kombinácií a krosov. V bráne stojí skúsený gólman a v predu produktívni hráči napríklad ako Hulík, ktorý okupuje tretie miesto produktivity BAHBL, ďalej vyzdvihnúť môžme Sládečka, Mašáta, Janáka, Pavúčeka, no jednoducho nebezpečenstvom to smrdí všade. Tromfom na playoff by mohol byť aj štart extraligového brankára Petra Butowského. Uvidíme ako ďaleko to nakoniec Slávisti dotiahnu, držíme im samozrejme palce, nech to je čo najďalej. 

1. miesto - TJ SAV - výkony tohto vekovo trošku "staršieho" mužstva sú túto sezónu obdivuhodné. Legendárny TJ SAV sa opäť prebúdza a ide si zrejme pre svoj prvý titul v BAHBL, ikeď sa to nezdá bol by to naozaj premiérový titul pre Savkárov v BAHBL. Obhajoba bronzu je zrejme len minimum čoho chce Savka túto sezónu dosiahnuť. Prvý zápas s Olympom bol odložený, a tak Savka odohrala svoj prvý zápas až s Tigrami a ikeď Tigri hrali výborne radovala sa na konci zápasu Savka. V 3.kole uštedrili TJ SAV Malackám 20 gólovú lekciu. S Hancopom to pre SAV nebol až tak náročný duel ako sa čakalo a Savka v pohode vyhrala. Savka ukázala silu aj vo Vrakuni proti Baltskej a vyhrala jednoznačne a bez problémov 12-0. 6.kolo bolo na programe klasické lamačské derby a kto čakal vyrovnané skóre, tak ho Savkári vyviedli z omylu. Savka potvrdila dominanciu v derby a jednoznačne vyhrala. Ďalšie kolo Savkári sa v Ružinove s Greenhormi zápasu nedočkali a tak vyhrali kontumačne. V 8.kole to bol náročný súper pre Savku a vo výbornom zápase nakoniec až gólom do prázdnej brány pečatili výhru nad Sláviou. Spanilá jazda pokračovala proti Hurikánom, keď TJ SAV uštedrili Hurikánv vôbec najviac gólov v tejto sezóne a ešte k tomu sa jednalo aj o najvyšiu výhru v tejto sezóne. 10. kolo sa čakalo v Rači vyrovnané stretnutie a napínavé. Savka však opäť dokázala súpera jednoznačne prehrať. Spanilá jazda pokračovala s Tigrami po zase jednoznačnej výhre Savky a jesennú časť SAV ukončili debaklom proti Malackám, aj keď po zápase neboli spokojní. Dohrávka 1. kola s Olympom bola posledným vystúpením pre SAV v jesennej časti. V Lamači sa hralo výborné stretnutie a nakoniec možno trochu prekvapivo Olymp pretlačil TJ SAV a vyhral o gól. Jednalo sa vôbec o zatiaľ jedinú stratu bodov Savky v tejto sezóne! Aj napriek poslednej prehre mohli byť Savkári nadmieru spokojní s jesennou časťou a ukázali, že túto sezónu budú veľmi veľmi náročným súperom pre každého. Po zimnej pauze čakal na Savku domáci Hancop a bolo to kvalitné stretnutie, kde takmer celý zápas viedol Hancop, ale nakoniec podľahol Savke. TJ SAV ďalšie kolo rozdrvil Baltskú, ikeď prvú tretinu sa trápil. 15. kolo a ako cez kopirák veľké derby s Lamačom 3. Zase jednoznačná výhra Savky, ktorá naháňa hrôzu každému súperovi. Bez menších problémov TJ SAV rozdrtili aj Greenhornov a nebolo to nič výnimočného. Túto sezónu to naozaj Savke šlape. S Greenhormi je viac ako pravdepodbné, že sa stretne Savka aj vo 1/4 finále playoff a čakajú sa aj jednoznačné dve výhry Savky. TJ SAV už s obrovskou určitosťou neunikne titul po základnej časti. Savka je jednoznačný líder ligy. Titul by si naozaj tento tím, ktorý predvádza krásnu hru zaslúžil. Avšak playoff je playoff a v semifinále to nemusí byť nič ľahkého pre Lamačanov. Ak však predvedú SAV to, načo maju, tak sa môže na konci sezóny smiať. Do konca základnej časti sa Savka stretne ešte so Sláviou, ktorá ju istotne veľmi dobre preverí a nakoniec to budú Hurikáni, ked sa dá očakávať vysoká výhra TJ SAV. Výkony všetkých hráčov Savky sú ozdobou BAHBL. Začneme v bráne výborným Peňom, ďalej Tomáš Thron, Juruška, Bizoň, Mikuš, Minárik, nestárnúci Róbert Alföldy, Mancál, Sloboda a nakoniec Juraj Alföldy, ktorý s obrovským prehľadom ovláda kanadské bodovanie BAHBL. Každý hráč Savky má kvalitu. Keď sme vraveli, že nebezpečenstvom to smrdí všade o Slávií, u SAV to platí dvojnásobne.                                          


TOPlist
Tvorba webových stránok na WebLahko.sk  |  Nahlásiť protiprávny obsah!  |   Mapa stránok